Среда, 24.04.2024, 01:46
Мой сайт
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Категории раздела
Психология учебной мотивации [13]
Психология мотивации [5]
Достижение цели [6]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 805
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Психология мотивации » Психология мотивации

Як переконати людину. 10 правил

Перше правило: правило Гомера  
Черговість аргументів, що приводилися, впливає на їх переконливість. Найбільш переконливий наступний порядок аргументів: сильні - середні - один найсильніший. 
Із цього правила витікає, що слабкими аргументами краще не користуватися: виявивши їх в процесі підготовки, не користуйтеся ними для переконання. Вони принесуть шкоду, а не користь.

Друге правило: правило Сократа 
Для отримання позитивного рішення з важливого для вас питання поставте його на третє місце, посилаючи спочатку йому два коротких, простих для співбесідника питання, на яких він без затруднення відповість вам «так». 2400 років існує це правило, воно перевірене сотнею поколінь освічених людей. Воно живе, тому що вірне. І лише порівняно недавно були з'ясовані глибокі - фізіологічні (!) - причини, що пояснюють ефективність даного прийому. Встановлено, що, коли людина говорить або чує «ні», в його кров поступають гормони норадреналіну, що настроюють його на боротьбу. І навпаки, слово «так» приводить до виділення «гормонів задоволення» (ендорфінів). Отримавши дві порції «гормонів задоволення», співбесідник розслабляється, настроюється доброзичливо, йому психологічно легше сказати «так», ніж «ні».

Третє правило: переконливість аргументів в значній мірі залежить від іміджу і статусу того, хто переконує 
Одна справа, коли той, хто переконує - людина авторитетна, поважана, інше - коли незначна, така, що не сприймається серйозно. Щоб застосовувати правило 3, слід мати на увазі деякі факти і обставини, що свідчать про відмінності в сприйнятті статусів залежно від ситуації.

Четверте правило: не принижуйте статус 
Будь-який прояв неповаги, зневагу до співбесідника принижує його статус і викликає, як правило, негативну реакцію. Один з метрів реклами виразився так: «Не думайте, що споживач реклами дурніший за вас».

П'яте правило: до аргументів приємного нам співбесідника ми відносимося поблажливо, а до аргументів неприємного - з упередженням 
Механізм дії цього правила такий же, як і правила Сократа: приємний співбесідник стимулює вироблення «гормонів задоволення» і небажання вступати в конфронтацію. Неприємний - навпаки. Приємне враження, як відомо, створюється багатьма обставинами: зовнішнім виглядом, шанобливим відношенням, грамотною мовою, приємними манерами.

Шосте правило: бажаючи переконати, починайте не з моментів, що розділяють вас, а з того, в чому співбесідник погодиться з вами.

Сьоме правило: проявіть емпатію 
Емпатією називається здібність до збагнення емоційного стану іншої людини у формі співпереживання. 
Емпатія допомагає краще зрозуміти співбесідника, представити хід його думок, «влізти в його шкуру». 
Не проявивши емпатії, неможливо виконати правило перше (Гомера). Дійсно, силу аргументів ми повинні оцінювати з погляду споживача, тобто ми повинні поставити себе на його місце. Те ж стосується і правила Сократа - потрібно передбачати реакцію споживача на ваші слова, тобто знову ж таки проявити до нього емпатію. Емпатія необхідна і для виконання наступного правила.

Восьме правило: уникайте конфліктогенів 
Конфліктогенами називаються слова, дії (або бездіяльність), що можуть привести до конфлікту. Дослівний переклад цього слова - «народжуючий конфлікти», бо закінчення «ген» в складному слові означає той, що «народжує».

Дев'яте правило: міміка, жести і пози того, що переконує повинні підкріплювати слова, бути дружніми по відношенню до глядачів. 
Вирази обличчя - головний показник відчуттів. Найлегше розпізнаються позитивні емоції - щастя, любов і здивування. Важко сприймаються, як правило, негативні емоції - печаль, гнів і огида.

Десяте правило: покажіть, що пропоноване вами задовольнить якусь з потреб слухача



Источник: http://freeworld-1000.at.ua/publ/6-1-0-74
Категория: Психология мотивации | Добавил: sova (09.12.2011)
Просмотров: 1866 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Copyright MyCorp © 2024Бесплатный конструктор сайтов - uCoz